Fren Bakım ve Onarımı

Fren Bakım ve Onarımı

Fren Bakım ve Onarımı

Fren sistemlerinin temel bileşenleri fren balatası, fren diskleri ve fren hidroliği aralık olarak kontrol ettirmesi sizlerin ve trafikteki diğer sürücülerin güvenliği için çok önemlidir. Kullanıma, ürün kalitesine bağlı olarak ömürleri olan fren sistemleri aksamlarının zamanında değişimi sizi yüksek maliyetli arızalardan ve kazalardan koruyacaktır.

Frenler aracın en önemli güvenlik sistemleridir. Aracınızın tüm aksamları çok iyi çalışıyorsa olsa da fren sistemi arızalı ise yola çıkmamanız gerekir. Sürücüler için fren sistemin ilk uyarıları frene basıldığında çıkan gıcırtı benzeri seslerdir. Bu ciddi bir sorunun habercisi olabilecektir, aynı şekilde fren pedalında sonuna kadar basıyorsanız ama bu rağmen fren performansında memnun değilseniz frenleri bir oto serviste kontrol ettirme zaman gelmiştir.

Aracın zamanında durmasını sağlamak güvenliğiniz ve aracınız için hayati önem taşımaktadır.

Hangi hallerde frenlerinizi servise getirmeniz gerekmektedir derseniz ;

  • Aracı durdurmak için pedala çok fazlaca basıyorum
  • Frene bastığımda gıcırtı duyuyorum
  • Pedal neredeyse arabanın zemine yapışacak

Frenler tıpkı lastikler gibi muhakkak servis ihtiyacı duyacaktır. Fren balataları aşınır ve değiştirilmesi gerekir. Yüksek maliyetli arızalara ve yolda riskli kazalara yol açmaması için dönemsel olarak fren sistemlerinizi kontrol etmenizi öneriyoruz.

Kapsamlı Fren Testi, Fren Bakım ve Onarım

Oto Servisimize geldiğinizde uzman personellerimiz tarafından yapılacak test sürüşü sonrası gözlem yapılan muayeneler de fren sisteminizdeki bir takım sorunlar tespit edebilir. Bunun dışında da test cihazlarımızı ile fren sisteminin tüm ekipmanları analiz edilir. Yapılacak olan testler sonrasında frenlerinizin ve tüm fren sistemi parçalarının durumların size şeffaf bir şekilde iletilir.

Fren balatası değişiminden , fren hidroliği değişimi veya komple sistem değişimine kadar tüm çözümler servisimizde uzman servis personelleri tarafından yapılabilmektedir.

Fren Bakım ve Onarımı

Karayollarındaki tüm araçların güvenliğinin tehlikede olması belki de tek bir aracın fren sisteminin arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir.

Her aracın mekanik frenleme sistemi bakıma ihtiyaç duyar. Günlük kullanım esnasında mekanik sistemlerde var olan aşınma aracınızın güven içinde yol almasını engelleyebilir. AutoTeam Bosch Car Servis uzman gözetiminde aracınızın mekanik frenleme sistemlerinin bakım ve onarımını gerçekleştirebilecek deneyim ve tecrübeye sahiptir.

  • Fren sıvısı değişimi
  • Fren balatalarının değişimi
  • Fren disklerinin değişimi
  • Orijinal yedek parça
  • Uzman gözetimi

Otomobilin Ömrü ve Aşınan Parçalar

Her otomobilin parçası zaman içinde aşınır. Özellikle fren sıvısının azalması, mekanik parçaların aşırı aşınmasına sebep olabilir. Bu da geri dönülemez arızalara sebep olabilir.

Sıvı sürekli su emdiği için su içeriğinin %3 üzerine çıkması halinde yüksek sıcaklıklarda buhar kabarcıkları oluşabilir. Frenleme ile bu kabarcıklar sıkışır ve yeterli fren basıncının oluşmasına engel olabilir. En kötü senaryoda bu durum tüm frenleme sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Bu da otomobiliniz ömrünü kısaltan en önemli argümanlardan biridir.

Aracınız Güvenliği için AutoTeam Bosch Car Servis Deneyimi

Her 2 yılda bir değişmesi söylenen fren sıvısı ile frenleme mesafesi aynı oranda olmayabilir. Frenleme mesafesinden şüphe edildiğin AutoTeam Bosch Car servisi size bu konuda tavsiyeler vererek, aracınızın bakımına bir an önce başlayabilir.

“AutoTeam Bosch Car Servis Uzmanlığı” demek “Aracınızın Güvenliği” demektir.

Fren bakım ve onarım ihmal edilmeyecek kadar önemlidir bakım ve onarımlarınızı zamanında yaptırınız canınızı ve malınızı riske etmeyin. Fren bakım ve onarım için hızlı randevu alın  +90 (216) 420 22 82 %15 işçilik indirimi kazanın.

fly screen materials Plisse Fly Screen Systems plise perde plise sineklik