ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi ve Onarımı

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi ve Onarımı

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi ve Onarımı

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet..

Son yıllardaki hemen hemen tüm araçlarda kilitlemesi fren sistemi (ABS), çekiş kontrol sistemi (ASR) ve elektronik stabilize programı (ESP) gibi güvenlik sistemleri ile üretilmektedir. ABS ve ASR, tekerleklerin kilitlenmesini ve kaymasını önler. ESP ise uygun tekerleklere fren kuvveti uygulayarak aracı kritik durumlarda dengeler.

Tüm bu güvenlik sistemlerinin tam ve doğru çalışmasını sağlayacak, hassasiyet ölçümlerinin ve ayarlamalarının yapılması gereklidir. Periyodik olarak kontrol edilmesi tüm otomobil üreticileri tarafından önerilmektedir.

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi ve Onarımı

Dünya otomotiv sektörünün gelişime katkı sağlayan otomobil üreticilerinin bir numaralı tercihi Bosch servis noktalarından AutoTeam Bosch Car Service Ümraniye ise Uzmanlığı ve deneyimi ile göz doldurmaya devam ediyor.

  • Her marka ve aracın ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi
  • Güvenlik Sistemlerinin tekonolojik cihazlar ile ayarlamalarının
  • Bosch Yedek Parça
  • Deneyim servis personelleri

Akıllı Sistemlere Uzman Teknisyenler

Her zaman araç güvenlik sistemlerinin gelişimine katkı sağlayan Bosch, müşterilerine orijinal yedek parça kullanımını tavsiye etmektedir. AutoTeam Bosch Car Servis her marka araç ve her model için akıllı sistemler olarak adlandırılan ABS, ASR ve ESP için ayrıntılı bakım ve onarımını uzman teknisyenler vasıtasıyla gerçekleştirmektedir.

Sürüş Güvenlik Sistemleri Nedir

Birçok araç sürücüsü araçlarında var olan ABS, ASR ve ESP’nin tam olarak ne anlama geldiği pek bilmez. AutoTeam Bosch Car Servislerinde bu konu hakkında uzman teknisyenler tarafından mutlaka bilgilendirme yapılır.

Gelin şimdi Güvenlik sistemlerini tanıyalım.

Elektronik Stabilite Programı (ESP®)

ESP, örneğin yüksek hızda viraj alma sonucu aracın kontrolden çıkması durumunda muhtemel patinajı önler. Bunu da kontrolsüz yoldan çıkmayı durdurmak için fren veya motor kontrol sistemine etki ederek yapar.

Çekiş kontrol sistemi (ASR)

ASR, kalkarken veya hızlanırken tekerleklerin patinaj yapmasını durdurmak için tahrik torkunu düzenler. Bu da sadece stabiliteyi değil aynı zamanda yönlendirilebilir de garanti eder.

Kilitsiz fren sistemi (ABS)

Sert frenleme sonucu tekerlekler kilitlenirse araç artık yönlendirme eylemine tepki vermeyecektir. Bu durumda ABS teknolojisi, tekerleklerin ayrı ayrı durmaması ve kontrol altında tutulması için otomatik olarak fren basıncını azaltır.

fly screen materials Plisse Fly Screen Systems plise perde plise sineklik